Заповідна справа

Рекомендована література до дисципліни
завантажити у форматі word Гродзинського М.Д., Стеценка М.П. Заповідна справа в Україні (Київ).
У навчальному посібнику викладені науково-методологічні, правові, організаційні, управлінські та інші основи, на яких ґрунтується заповідна справа в Україні. Значна увага приділена питанням створення та проектування територій природно-заповідного фонду.


Відкрити у PDFМудрак О.В., Кравчук Г.І., Єлісавенко Ю.А., Дзюмак М.А. Заповідна справа (правктикум).
Викладено основні методичні вказівки для проведення практичних робіт з навчальної дисципліни “Заповідна справа”. Подано довідковий матеріал, термінологічний словник, перелік запитань, які виносяться на екзамен, теми рефератів, індивідуальне науково-дослідне завдання, список рекомендованих інформаційних джерел. Практикум допоможе засвоїти теоретичний курс і набути практичних навичок.


завантажити у форматі djvu Попович С.Ю. Природно-заповідна справа
У навчальному посібнику вперше на сучасному науковому й еколого-освітньому рівні узагальнено знання з теорії та практики природно-заповідної справи. Висвітлено питання актуальності, історії, науки, класифікації, зарубіжного досвіду, формування, функціонування й організації оптимальної структури природно-заповідних терирорій та їх мереж.


Відкрити у PDFВасилюк О., Костюшин В. Природно-заповідний фонд Київської області
Книга є результатом виконання проекту «Громадський контроль та підтримка мережі природно-заповідного фонду (ПЗФ) в Київській області, як основного напрямку розвитку національної екологічної мережі України», що виконаний Національним екологічним центром України за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.


завантажити у форматі wordВідкрити у PDFРижиков А.І. Теоретичні основи поректування заповідних систем та їх розвиток у часі.
У книзі розглядаються проблеми проектування і функціонування заповідників, їх існування і розвиток у часі. Для фахівців з охорони природи, заповідної справи, працівників державних природоохоронних органів.


Відкрити у PDF
Л. Л. Товажнянський, В.Д. Солодкий, Ю.Г. Масікевич, В.П. Шапорев, В.Ф. Моісеєв Заповідна справа (Харків)
У посібнику висловлено стан заповідної справи в України, розглянуто роль та значення природно-заповідних територій та об’єктів у житті біосфери і суспільства, йдеться про проблеми розвитку заповідної справи.